نحوه نصب آسمان مجازی

آسمان مجازی

سقف کاذب

سقف کاذب در واقع سقف دومی از یک خانه محسوب می شود که به نسبت سقف اصلی جای بیشتری گرفته و در ارتفاع کمتری قرار می گیرد. این نوع از سقف به دیوارهای اطراف و سقف اولیه خانه متصل شده و بار آن بر سازه اصلی ساختمان وارد می شود.

انواع کاربرد سقف کاذب

_جاگذاری تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان

_آکوستیک کردن سقف

_اجرای طرحی دکوراتیو جهت زیبایی

_سبک سازی ساختمان در برج سازی ها

_جلوگیری از هدر رفت انرژی، گرما و رطوبت

_اجرای نورپردازی مناسب با توجه به شرایط محیط

انواع سقف کاذب عبارتند از:

_اجرای سقف کاذب با رابیتیس و اندود

_سقف های کشسان یا آسمان مجازی

_سقف های کاذب آکوستیک

_سقف های کاذب آلومینیومی

آسمان مجازی

 

 

چرایی شکل گیری آسمان مجازی ومحبوبیت آن دربین کاربران

امروزه زندگی های شهری در محیطی آلوده و شلوغ در حال ادامه است. همین دلایل پر مشغله بودن باعث به وجود آمدن بسیاری از بیماری های روانی و اضطراب در افراد شده است. بخاطر همین دلایل، بسیاری از افراد همیشه بعد از کار و دوندگی روزانه خود به دنبال کسب آرامش در خانه خود هستند؛ اما زمانی این آرامش در خانه خواهد بود که طراحی داخلی آن به خوبی مورد توجه قرار گرفته باشد.

بهره گیری از المان هایی که بر گرفته از طبیعت و تکنولوژی روز هستند می تواند بسیار موثر باشد. امروزه سقف های کشسان با طراحی های مختلف خود که همگی طرح هایی زیبا، آرامش بخش و مهیج هستند در کسب آرامش نقش خوبی ایفا می کنند. در ایران نیز این صنعت با استقبال خوبی رو به رو شده است و افراد زیادی اقدام به خرید این نوع سقف کاذب می کنند تا صاحب محیطی آرام و دلپذیر باشند. آسمان مجازی تلفیقی از نورپردازی و سقف کاذب نوین است که آ رامش و زیبایی را به شما هدیه می دهد.

قرار گیری سقفی رنگارنگ و نور پردازی شده  و نگاه کردن به آن موجب آرامش ذهنی و روحی شما خواهد شد و به نوعی شما را به وسیله تکنولوژی ساعت ها به طبیعت و عناصرش پیوند می دهد.

اجزای کلی سقف کاذب و نحوه نصب آسمان مجازی

برای نصب یک سقف کشسان یا به عبارتی آسمان مجازی مراحل زیر را باید طی کرد که عبارتند از:

 

۱_سازه های نورپردازی

علت اصلی طبیعی جلوه دادن نمای سقف محسوب می شود. در زمان اجرا این سازه اولین بخش متصل شونده به سقف اصلی است. از سه نوع المان شامل لامپ های FPL، T4,T5 و LED در نورپردازی آسمان مجازی استفاده می شود.

نورپردازی

برای هر تایل آسمان مجازی که به اندازه ۶۰×۶۰ یک منبع نور نیاز است. برای منبع نور می توان از لامپ های مخصوص آسمان مجازی یا نور مخفی ریسه های خطی نیز استفاده کرد. نورپردازی مناسب تاثیر به سزایی در زیبایی سقف شما خواهد داشت.

۲_سازه سقف کاذب

این بخش با توجه به هزینه و نظر مشتری تعیین می شود و بخش دوم اجرایی کار به شمار می رود و سقف باید ذر این مرحله شبکه بندی گردد.

شبکه بندی سقف

برای اجرای سقف مشبک سقف را با نبشی ها و پروفیل های مخصوص سقف کاذب به شبکه های منظم ۶۰×۶۰ تقسیم بندی می کنند. این سقف باید ۱۵_۲۰ سانتی متر از سقف اصلی فاصله داشته باشد.

۳_تایل های سقف کشسان یا همان (elavator)

دلیل متفاوت بودن یک آسمان مجازی با سایر سقف های کاذب وجود تایل های آن است که در طرح ها و شکل های گوناگون طراحی می شوند.طرخ های که برگرفته از عنصر طیبعت مثل کوه ،دریا ،آسمان و بسیاری از کارای دلخواه و علایق شما است.

انتخاب طرح موردنظر

شما به راحتی با توجه به سلیقه و دکوراسیون داخلی خانه خود می توانید طرح دلخواهتان را انتخاب کنید. در این مرحله باید همه تایل های آسمان مجازی را به طور دقیق روی پروفایل خود قرار گرفته باشند تا تناسبات و زیبایی کار به خوبی خفظ و اجرا شود.

*توجه به جزییات طرح و نقش در نحوه نصب درست آن مهم و موثر است.

الویتور (ELAVTOR) چیست و چه نقشی در نصب و اجرای سقف کشسان (آسمان مجازی ) دارد؟

این المان موجب جداسازی تایل ها از سازه سقف کاذب می شود و باعث قرارگیری یکسان و یکنواخت تایل بر روی سقف کاذب می شوند و نظم و تناسب کار را به خوبی حفظ  می کند.

جهت مشاوره فنی با تیم سفیر اسکای در ارتباط باشید.

نویسنده: مهری رقمی

One thought on “نحوه نصب آسمان مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 7 =