آسمان مجازی آشپزخانه

آسمان مجازی

امروزه با  کوچک تر شدن متراژ خانه ها  فضاهای اصلی و فرعی آن نیز به مراتب کوچک طراحی می شوند. آشپزخانه نیز به عنوان  مکانی برای پخت وپز،غذا خوری،شست و شو… از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به چیدمان و معماری آن توجه زیادی کرد.

آسمان مجازی برای آشپزخانه

از نظر بعد معماری نورپردازی آشپزخانه حائز اهمیت است.  مسئله ای که با کمک یک پنجره به راحتی می تواند حل شود.  ولی گاهی اوقات با توجه به موقعیت قرار گیری بنا امکان طراحی پنجره وجود ندارد و آشپزخانه بدون پنجره طراحی می شود. پنجره  علاوه بر تامین نور موجب دلبازتر شدن فضا و تماشای مناظر بیرون نیز می شود.  تصور کنید ، می خواهید برای چندین ساعت ظرف بشورید و در آشپزخانه بمانید ولی در فضای  موجود جز لوازم آشپز خانه چیزی دیده نمی شود. خب توصیه ما اول به شما این است که دیگر نگران این قضیه نباشید. دنیای معماری داخلی و فناوری روز به روز در حال پیشرفت است و همه ساله ایده هایی نو به این عرصه ارائه می شود. آسمان مجازی نیز جزو محبوب ترین و مناسب ترین تکنولوژی های نوین است که می تواند برای تمامی فضاهای سقف دار من جمله آشپز خانه مناسب باشد.

چرا آسمان مجازی برای آشپزخانه نیز مناسب است؟

با توجه به ویژگی های آسمان مجازی  دانسته اید،   که تمامی تصاویر چاپ شده بر روی تایل های آن با سلیقه و انتخاب شما صورت می گیرد.  تصاویری که ممکن است از عناصر زیبای طبیعت الهام گرفته شده باشند و روح شما را آرام کنند. بله تصاویری که می تواند یک آسمان آبی آفتابی،ابری،بارانی،برفی و یا حتی گل های مختلف ،کوه ها،دریا و… در خود جای دهند.  این شباهت به عناصر طبیعی موجب ایجاد نوعی آرامش درونی و لذت بخش برای افراد در آشپزخانه خواهد شد. خانم های زحمت کش و کد بانو  بیش ازنصف عمر خود را در آشپزخانه  سپری می کنند.  این رقم کم نیست و باید توجه ویژه ای به آن کرد.

راستی آسمان مجازی فقط یک تصویر چسبیده به سقف است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر. چرا که اگر آسمان مجازی تنها یک تصویر بود به هیچ عنوان به آن سقف کشسان  گفته نمی شد.

آسمان مجازی یک نوع از سقف های کاذب  از جنس پی وی سی است.  تصاویر و عکس های انتخابی شما نیز به صورت شبکه بندی بر روی تایل ها ی آن چاپ می شوند.  در نهایت نیز با طی مراحل نصب آسمان مجازی فضا با این عنصر سقفی دیزاین می شود.

 نورپردازی آسمان مجازی برای آشپزخانه  محیط را سر زنده تر و شادتر می کند.

از مزیت های فوق العاده آسمان مجازی یا همان سقف های کشسان امکان نورپردازی در آن ها است. نور در این  دسته از سقف ها به کمک لامپ های ال ای دی ( LED) یا اس ام دی (SMD) تامین می شود. ایجاد نور در سطح آسمان مجازی آن را طبیعی تر و زیبا  تر نشان می دهد. مثلا فرض کنید طرح سقف کشسان انتخابی شما یک آسمان آفتابی آبی رنگ است. بی شک در شب اگر این آسمان بدون نور باشد  آن چنان که باید برایتان جذاب نخواهد بود.  اما اگر نور آن به قدر کافی باشد  موجب روشن تر شدن فضا و تصویر خواهد شد  و آرامش را به ارمغان خواهد آورد. همان طور در ابتدای مقاله نیز گفتیم پنجره هم برای تامین نور و هم امکان دید مناظر بیرون برای آشپز خانه لازم است. پس بنابراین سقف کشسان با این ویژگی های خود می توان  تا حدودی جایگزین مناسبی برای پنجره  باشد. به هنگام خستگی چشمان خود را به سقف خوش رنگ و دلخواه  آشپزخانه تان سوق دهید و چند لحظه ای از تماشای این منظره لذت ببرید.

آسمان مجازی را از کجا تهیه کنیم ؟

با گسترش استفاده از این عنصر معماری با افزایش فروش آسمان مجازی توسط افراد مختلفی روبه رو هستیم. به گونه ای که خریدار به راحتی توانایی انتخاب ندارد. ولی توصیه ما به شما این است تمامی خصوصیات آسمان مجازی را بشناسید و با دیدی باز اقدام به خرید کنید. توجه به برخی نکات به هنگام خرید سقف کشسان شما را دارای یک کالای با کیفیت و بادوام خواهد کرد.

برای بهره مندی از مشاوره تیم سفیر اسکای, می توانید تماس حاصل فرموده و سوالات خود را مطرح سازید.

نویسنده:مهری رقمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =