آسمان مجازی شب

آسمان مجازی

تا حالا شده است که قبل از خواب دلتان بخواهد به آسمان تیره شب خیره شوید و بعد بخوابید؟
مثلا روی تخت خوابتان دراز کشیده و به آسمان و عناصر زیبای آن نگاه کنید و آرام آرام به خواب بروید.
یا اصلا جزو آن دسته از آدم هایی هستید که عاشق آسمان آبی آفتابی هستند؟ مثلا دلتان می خواهد به هنگام صبح چشمتان به رنگ آبی آسمان گره بخورد؟
مسلما افرادی که شرایط زندگی در چنین فضاهایی را دارند از روحیه بالاتری نیز برخوردار هستند. اما با توجه به زندگی های شهری امروزی شرایط این چنین بالایی برای همه ممکن نیست. امروزه ما با افزایش ساخت و ساز های آپارتمانی و خانه های کوچکی روبه رو هستیم که انسان را از طبیعت و بسیاری از لذت ها دور ساخته است. حتی گاهی شده است که به خاطر مجاورت اتاق شما با ساختمان همسایه تان از کنار کشیدن پرده پنجره نیز خودداری کرده باشید.
ولی چگونه می شود با وضع موجود چنین منظره ای را در شب و روز برای خود فراهم ساخت و محیطی دل نشین خلق کرد؟

آسمان مجازی شب

آسمان مجازی یا همان سقف های کاذب کشسان از طرح های ابتکاری و فناوری های به روز در زمینه دکوراسیون داخلی هستند.آسمان مجازی الهام بخش یک عنصر طبیعی مانند ابر ها،ستاره ها،آفتاب و… در قلب خانه شما است. هر چند سقف کشسان یک سیستم ساخته دست بشر هست ولی برای نوعی بازگشت به طبیعت جهت کسب آرامش بسیار موثر واقع شده است.

نورپردازی آسمان مجازی شب

سقف های کاذب تصویردار به دو شکل تایل و سقف کشسان در بازار عرضه می گردند. از جمله شاخصه های مهم در آسمان مجازی نورپردازی آن است که باعث هویت دهی به طرح شده و زیباتر می کند. مخصوصا میزان نورپردازی در طول شب حائز اهمیت فراوانی است و موجب جذابیت طرح می شود. توسط لامپ های مختلفی می توان سقف کشسان را نورپردازی کرد. از جمله رایج ترین نوع آن ها لامپ های ال ای دی LED یاSMD و فلورسنت است. به طور کلی آسمان مجازی فقط جنبه زیبایی نداشته و برای روشنایی نیز کاربرد دارد.

آسمان مجازی در کدام مکان ها کاربرد دارد؟

آسمان مجازی به دلیل جذابیت و زیبایی منحصر به فردش در بسیاری از مکان های عمومی مثل بیمارستان ها، لابی های مسکونی، اتاق خواب ها، هتل ها، دندانپزشکی ها و… برای ایجاد نوعی آرامش روانی مورد استفاده قرار می گیرد.
اندازه تایل های آسمان مجازی معمولا ۶۰ در ۶۰ سانتی متر اجرا می شود. نورپردازی زیر تایل ها باعث واقعی تر شدن تصاویر چاپ شده می گردد. نوع دوم که نیز به سقف کشسان معروف هستند از پی وی سیPVCبه ضخامت کمتر از یک میلی متر ساخته شده اند و موجب خلق نما و فضایی مدرن می شوند. آسمان مجازی در واقع نام دیگر سقف کشسان است که در برابر بسیاری از فشارات و ضربه های ناگهانی از مقاومت بالایی برخوردار هستند. از ویژگی های قابل توجه این دسته از سقف ها قابلیت ارتجاعی و کشسانی بودنشان است که در مقابل ضربه و فشار پاره نشده و آسیب نمی بیند.

 

تنوع رنگی در آسمان مجازی

آسمان مجازی از جمله سقف هایی محسوب می شود که به عنوان محدودیتی در طرح و رنگ ندارد. شما با توجه به سلیقه و نیاز خود می توانید طرح و تصویر مورد نظر تان را انتخاب کرده و آن را برای همیشه در سقف محیط دلخواهتان مشاهده کنید. آسمان مجازی محیط زندگی و محل کارتان را زنده و صمیمی می کند. در رابطه با نصب آسمان مجازی لازم به ذکر است که به هیچ تجهیزات آویزی جهت نصب آن نیاز نیست .بلکه برای نصب سقف کشسان از تعدادی ریل های کوچک نصب شده بر روی سقف کمک گرفته می شود. این ریل های از دید مخفی هستند. لبه های سقف باریسول درون ریل ها جا می گیرد. هم چنین جهت از بین بردن چروک های به وجود آمده در سطح آن و هم اندازه کردن از حرارت و باد گرم استفاده می گردد.

نگران تغییر اندازه آسمان مجازی نباشید!

سیستم ساختاری سقف کشسان طوری است که پس از سرد شدن نیز دچار تغییر سایز نمی گردد . آسمان مجازی را می توان در فریم های مختلفی مثل سه بعدی، بیضی، مستطیل، منحنی و… هماهنگ با محیط داخلی سفارش داد.

برای بهره مندی از مشاوره تیم سفیر اسکای, می توانید تماس حاصل فرموده و سوالات خود را مطرح سازید.
نویسنده:مهری رقمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =