آسمان مجازی و سقف کشسان

سقف باریسول

آسمان مجازی و سقف کشسان

وقتی عصبی، ناراحت یا بی‌حوصله‌اید معمولا دلتان می‌خواهد چکار کنید؟ چه چیزی شما را به حالت نرمالتان برمی‌گرداند؟ شاید جواب بسیاری به این سئوال گردش در طبیعت باشد! طبیعت آرام بخش فوق‌العاده‌ای است. آنطور که محققان می‌گویند نه تنها موجب آرمش و کاهش اضطراب می‌شود بلکه در کاهش درد و فشار خون نیز اثر گذار است. اما وجود شهرهای شلوغ و ساختمان‌های سر به فلک کشیده‌ی امروزی دست یافتن به طبیعت بکر آن هم هروقت که دلمان بخواهد را برایمان دست نیافتنی کرده. یکی از علل افزایش بیماری‌های روحی و روانی چون افسردگی، خشونت و … زندگی شهری و به دور از طبیعت بکر است. وقتی انسان‌ها افسرده و خسته باشند کار کردن و زندگی کردن برایشان سخت‌تر است و در نتیجه کیفیت زندگی و اجتماع پایین می‌آید. متخصصان و طراحان معماری برای رفع این مشکل دست به کار شدند و سعی کردند در طراحی‌هایشان طبیعت را وارد جریان زندگی معمول و هر روزه‌ی انسان‌ها کنند. یکی از نتایج تحقیقات و تلاش‌های این متخصصان آسمان مجازی بود! آسمان مجازی نوعی از سقف‌های کاذب است که دارای طرح‌هایی زیبا و زنده از آسمان، درختان، پرندگان و … می‌باشد. حتی می‌توان به عنوان پنجره نیز از این تکنیک استفاده کرد. با استفاده از آسمان مجازی در هر لحظه می‌توان طبیعت را حس کرد. به همین علت استفاده از این سقف‌ها در مکان‌هایی که انسان‌ها بیشتر از 4 ساعت در آن می‌مانند توصیه می‌شود زیرا از افسردگی و خستگی جلوگیری می‌کنند. پس از عرضه‌ی این کالا و بررسی عملکرد آن‌ها پزشکان و محققان به این نتیجه رسیدن که سقف کشسان تاثیری شگفت‌انگیز در روحیه انسان‌ها دارد. از این رو استفاده از آن‌ها فراگیر شد به طوری که در مکان‌هایی چون بیمارستان‌ها که بیماران روحیه پایینی دارند و یا مجتمع‌های نظامی، اداری، آموزشی و … استفاده از سقف باریسول به فراوانی دیده می‌شود. این سقف‌ها می‌توانند دید خوبی به خانه، راه پله، دفتر کار شما بدهد.

آسمان مجازی از سه بخش تشکیل شده است. سازه نورپردازی، سازه سقف کاذب و تایل‌های آسمان مجازی.

سازه نورپردازی

اولین بخش آسمان مجازی سازه نورپردازی آن است. نورپردازی فضاها یکی از مهمترین اجزای محیطی فضا است که تاثیر بسیاری نه تنها بر دید خوب بلکه بر زیبایی و همچنین بالا بردن روحیه کاربران محیط دارد. این سازه مستقیما به سقف اصلی ساختمان وصل می‌شود. سازه نورپردازی به سه نوع زیر با توجه به درخواست مشتری نصب می‌شوند.(برای مطالع سیستم نور پردازی سقف کشسان به این صفحه مراجعه کنید)

  1. نورپردازی با استفاده از لامپ‌های FPL
  2. نورپردازی با استفاده از لامپ‌های T4 و T5
  3. نورپردازی با استفاده از LED

سازه سقف کاذب

پس از نصب سازه نورپردازی، سازه سقف کاذب با فاصله‌ای اصولی که به نوع نورردازی مربوط می‌شود اجرا می‌شود. نوع و جنس سازه‌ی سقف کاذب نیز با توجه به سلیقه و بودجه‌ی مشتری انتخاب می‌شود برای مثال می‌توان از سقف‌های کشسانی یا سقف‌های کناف استفاده کرد. نحوه اجرای این سقف‌ها به صورتی است که سقف کاذب در تمام فضای مورد نظر اجرا می‌شود و سپس در قسمتی که آسمان مجازی قرار می‌گیرد سازه‌ای سپری اجرا می‌شود. در نهایت سازه‌ی تایل‌های آسمان مجازی نصب می‌شوند. تایل‌ها تکه‌هایی هستند که مانند پازل عمل می‌کنند. تصویر منتخب مشتری با کیفیت خوب و به شکل نقشه چاپ می‌شود و بر روی این تایل‌ها قرار می‌گیرد(برای مطالعه شیوه نصب سقف باریسول به این برگه مراجعه کنید). در این مرحله از المانی به نام الویتور برای جداسازی تایل‌ها از سازه سقف کاذب استفاده می‌شود تا به قرارگیری صحیح، تمیز، بدون روزنه و یک‌شکل تایل‌ها کمک کند و آسمانی زیباتر و واقعی‌تر را به نمایش بگذارد.

با استفاده از آسمان مجازی شما می‌توانید هر تصویری که دوست دارید را انتخاب و حتی تغییر بدهید و از آن در محلی که می‌خواهید استفاده کنید. عکس‌هایی که برای این کار استفاده می‌شود همه دارای کیفیت بالایی هستند و برای تهیه‌ی آن‌ها از عکاسان زبده و حرفه‌ای استفاده می‌شود. آسمان مجازی علاوه بر زیبایی که برای شما به ارمغان می‌آورد موجب سلامت روان می‌شود. این سقف‌ها نصبی آسان دارند سبک هستند و مانند بسیاری از سقف‌های کاذب قابلیت تمیز کردن و جابه جایی راحتی دارند. به علت وجود دسترسی به پشت این سقف‌ها تعمیر آن‌ها راحت است. و علاوه بر تمام این‌ها مقرون به صرفه نیز هستند.

از آسمان مجازی در بیمارستان‌ها، آسایشگا‌ها، محیط‌های درمانی و آزمایشگاهی، سالن‌های اجتماعات و آمفی تئاترها، ساختمان‌های اداری و فرهنگی، لابی هتل‌ها، ورزشگاه‌ها ورودی ساختمان‌های مسکونی و حتی کابین آسانسور استفاده می‌شود(برای مطالعه کاربرد سقف برایسول به این برگه مراجعه کنید).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 16 =