تاثیر و کاربرد رنگ در آسمان مجازی

تاثیر و کاربرد رنگ در آسمان مجازی

رنگ به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه ها در معماری تاثیر بسیار زیادی بر چیدمان های داخلی و خارجی دارد. عنصری که با به کارگیری آن در تمامی وسایل معماری می توان فضا را به گونه ای جذاب و زیبا چیدمان کرد . دیوار،کف و سقف از بخش های قابل توجه در دکوراسیون داخلی بوده و باید اهمیت زیادی به نحوه ترکیب رنگ در آن ها داده شود. سیستم های به روز امروزی نیز با توجه به مهم بودن رنگ آن را به شکلی جذاب و منحصر به فرد به کار گرفته اند. دراین میان آسمان مجازی از فناوری های نوین معماری به شمار می رود که وجود رنگ در تصاویر آن موجب روحیه بخشی به محیط شده است.

تاثیر و کاربرد رنگ در آسمان مجازی

آسمان مجازی که در آن از تصاویر طبیعت الهام گرفته می شود ،ترکیبی از رنگ های سرد و گرمی است که نشاط و انرژی را به فضای کار یا زندگی شما هدیه می دهند. با اهمیت رنگ در دکوراسیون داخلی توجه به نوع و شناخت هر چه بهتر رنگ ها تاثیر زیادی بر انتخاب شما خواهد داشت. آسمان مجازی نیز با رنگ های مختلف تصاویرش مورد انتخاب قرار می گیرد.

نکات مهم در انتخاب رنگ مناسب آسمان مجازی و رنگ در دکوراسیون داخلی

۱_نور دریافتی فضای شما چقدر است؟
۲_ تعیین مکان روشن یا تاریک
۳_ مشخص نمودن رنگ های طبیعی موجود در فضا
۴_کاربری فضای مربوط چیست؟
۵_تمایل به داشتن فضای سرد یا گرم
۶_تعیین محیط هیجان انگیز یا آرامش بخش
۷_ایجاد فضای بزرگ تر یا کوچک تر
۸_شکل و طرح اتاقی به چه صورت است؟ گرد،مربع،مستطیل و…
۹_سقف فضا بلند یا کوتاه است؟
برای تحقق تمامی اهداف بالا توجه به ویژگی رنگ ها نیز الزامی است.

سیاه و سفید

قرار گیری سیاه و سفید در کنارهم موجب خلق ترکیبی کلاسیکی و مکمل می شود. هم چنین این دو رنگ و ترکیب بی پیرایه و بر جسته هستند و به رنگ های دیگر جلوه خاص می دهند.

رنگ قرمز

جزو رنگ های گرم و دارای نیروهای برون گرا است. موجب ایجاد نیرو و انرژی و در برخی موارد بالا رفتن فشار خون می شود . هم چنین فضایی همراه با محبت و عشق را ایجاد می کند.
ترکیبی از رنگ قرمز در آسمان مجازی در محیط هایی مانند غذا خوری ها اشتها را افزایش می دهد.

آسمان مجازی در رستوران

نارنجی

رنگ نشاط ،بازیگوشی،ماجراجویی،جنب وجوش و جسارت است. تا حدودی مانند رنگ قرمز تداعی گر عشق و صمیمیت بوده و برای عرصه های عمومی خانه مثل پذیرایی و هال و همین طور آشپزخانه توصیه می شود. علاوه بر تمامی این ها می توان در سقف کشسان محل کارخود برای ایجاد انرژی و افزایش آگاهی از این رنگ کمک گرفت.

زرد

زرد نشانه بی خوابی،بیداری،هیجان،اضطراب و تلاطم فکری است. این رنگ گزینه مناسبی برای روشن و بزرگ تر نشان دادن فضاهای تاریک مثل راهرو ها است.
استفاده از رنگ زرد در محیط کار موجب افزایش تمرکز فرد شده و کارایی او را بالا می برد.
هم چنین به کار گیری رنگ زرد در خانه موجب خلق فضایی صمیمی و به دور از جدیت می شود.

آبی

نشانی از آرام بودن و درونگرایی است. بیننده را به سوی خود جذب کرده و باعث آرامش درونی فرد می شود. آبی تیره گون نشان سکون و استراحت شبانه است. به همین دلیل رنگ آبی را می توان از پرکاربردترین رنگ ها در آسمان مجازی دانست که آرامش درونی انسان را افزایش داده و خواص درمانی برای بیننده فراهم می کند. به کارگیری آبی در آسمان مجازی امنیت و آرامش را به فضای شما هدیه می دهد و می توان در بیمارستان ها،اتاق های جراحی و اتاق خواب و… از این رنگ در سقف کشسان انتخابی خود استفاده کرد.

سبز

نشان صلح و صفا ،سلامتی،باروری،حاصلخیزی ،آرامش و صمیمیت است. با به کارگیری و انتخاب رنگ سبز در تصاویر آسمان مجازی می توان از فضای آلوده و شلوغ شهری دور شد و آرامش را در محیط خانه و کار خود تجربه کرد.

بنفش

نشان ستایش و عظمت است و احساسات را بر می انگیزد. خنک ترین سایه های رنگ بنفش آرامش بالایی را القا می کنند.

رنگ قهوه ای

این رنگ نیز موجب برقراری ارتباط افراد با یکدیگر، هم فکری و نیاز به یک محیط راحت می شود.

رنگ مناسب سقف ها

برای سقف ها بهتر است از رنگ های روشن تری نسبت به سایر قسمت های محیط استفاده شود . این کار به هنگام شب و تاریکی به حفظ نور کمک می کند . سفید،صورتی ،زرد ، آبی روشن و… می تواند گزینه خوبی باشد.. شما با توجه به ارتفاع سقف محیط مدنظرتان می توانید مناسب ترین رنگ را برای آسمان مجازی خود انتخاب کنید. سقف های کوتاه احساس صمیمیت بیشتری ایجاد می کنند. تیرگی و روشنی رنگ ها در به کارگیری آن ها نقش مهمی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.
آسمان مجازی خود را برای ایجاد محیطی آرام و لذت بخش انتخاب کرده و از لحظه لحظه زندگی تان استفاده کنید.

برای بهره مندی از مشاوره تیم سفیر اسکای, می توانید تماس حاصل فرموده و سوالات خود را مطرح سازید.

نویسنده:مهری رقمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =