سقف کشسان آشپزخانه

سقف کشسان آشپزخانه

آشپزخانه ها از مهمترین بخش های خانه ها به شمار می روند و زیبایی و خاص بودن آن مانند جای جای خانه ها نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون داخلی دارد. بخش های مختلفی از آشپزخانه را می توان با تغییر دکوراسیون ، مدرن و زیبا کرد که از جمله ی آن ها ، سقف آشپزخانه می باشد. سقف کشسان آشپزخانه از جمله زیباترین دکوراسیون ها می باشد که با به کار بردن آن در سقف آشپزخانه می توان زیبایی را به خانه ها و به خصوص آشپزخانه ها هدیه داد. سقف کشسان آشپزخانه دارای طرح های بسیار متنوع و زیبایی می باشد که می توان متناسب با فضای آشپزخانه نوع مناسب آن را انتخاب نمود .

سقف کشسان نوعی آسمان مجازی با طرح ها و رنگ های مختلف می باشد که انواع مختلفی دارد . برخی از این سقف ها قابلیت عبور نور از خود را دارند و با نور پردازی آن ها هم می توان موجب روشنایی محل و هم زیبایی دکوراسیون داخلی شد ،به طوری که با وارد شدن به آن محل ، بدون شک چشم ها به سقف کشسان و زیبایی بی نظیر آن خیره خواهد شد.

سقفف کشسان در آشپزخانه ها بیشتر از نقاط دیگر به کار برده می شود و این به دلیل زیبایی دوستی غیر قابل انکار خانم ها می باشد که بیشتر اوقات خود را در آشپزخانه ها سپری می کنند . سقف کشسان امکان چاپ انواع طرح ها را بر روی خود دارد و می توان متناسب با سلیقه ی مشتری ، طرح مورد نظرشان را بر روی سقف کشسان ایجاد کرد.این سقف ها  قابلیت کاربرد در هر نوع منطقه ای حتی مناطق مرطوب را دارند و محدودیتی در استفاده از آن ها در نقاط مختلف وجود ندارد .

دلایل استفاده از سقف کشسان در آشپزخانه :

دلایل به کار بردن سقف کشسان آشپزخانه  بسیار زیاد می باشد که از جمله ی مهمترین دلایل آن ، زیبایی سقف کشسان و قابلیت انعطاف پذیری و تطابق آن با هر فضایی می باشد.از طرف دیگر زمانی که سقف آشپز خانه های گچی و رنگی و … را نگاه کنیم متوجه رنگ زردی حاصل از روغن و آثار پخت و پز در آشپزخانه ها می شویم که برای از بین بردن آن ها نیاز به کلی ریخت و پاش و رنگ کاری و … می باشد ، اما سقف کشسان به دلیل قابلیت شست  شویی که دارد و از همه مهمتر خاصیت آنتی باکتریالی این مشکلات را ندارد . زمانی که سقف کشسان در آشپزخانه ها وجود داشته باشد با مشاهده ی کثیفی و زردی و آلودگی و … می توان به راحتی آن را از سقف جدا کرده و با دستمال نرم شست و شو داده و دو باره عین روز اول تمییز و پاک نمود و به جای خود منتقل کرد .

مزایای سقف کشسان آشپزخانه :

 • انعطاف پذیری بسیار بالا در طرح و رنگ و اجرا
 • قابلیت نصب در مناطق مرطوب
 • قابلیت تولید طرح مورد نظر مشتری
 • قابل استفاده در آشپزخانه ، حمام و سرویس بهداشتی و سقف نشیمن
 • قابلیت شست و شویی
 • ضد میکروب
 • قابلیت اجرا به صورت یک تکه و ایجاد یک پارچگی در محیط
 • افزایش نور در محیط
 • سرعت نصب بالا
 • قابلیت تعمیر سریع و راحت در صورت بروز مشکل در پشت سقف کشسان
 • قدرت تحمل بالا در آن ها و قابلیت نصب اتصالات و تاسیسات مانند تهویه و دوربین مدار بسته ، سیستم اطفای حریق و بلندگو …

نکات مهم در استفاده از سقف کشسان آشپزخانه :

سقف آشپزخانه ها به دلیل نصب و اجرای کابینت ها و قرار گرفتن وسایل بلندی مانند یخچال و … با ارتفاع زیاد درست می شوند اما امکان کوتاه بودن سقف در برخی از خانه ها وجود دارد که باید به این نکته قبل از تهیه سقف کشسان آشپزخانه  توجه کرد که سقف کشسان برای محیط هایی که ارتفاع زیادی دارند مناسب می باشد. از نکات مهم دیگر در انتخاب سقف کشسان آشپزخانه ، انتخاب طرح مورد نظر می باشد که باید متناسبب می باشد ، زیرا سقف کشسان پایین تر از سقف محل نصب می شود و در نتیجه در صورت کم بودن ارتفاع محیط آن را زننده و تاریک و کوچکتر جلوه می د با محیط انتخاب شود . انتخاب طرح باید با توجه به نور و دکوراسون محل انتخاب شود و طرح های زیبا و ساده به کار برده شود.

به کار بردن طرح های شلوغ در محیطی مانند آشپزخانه که وسایل زیادی در آن قرار دارد بر شلوغی آن می افزاید و بعد از مدتی زننده می شود و در صورت تعویض طرح هزینه های اضافی به بار می آورد. بنابرین باید در انتخاب سقف کشسان آشپزخانه ، وسواس به خرج داد و طرح مناسب انتخاب نمود . از نکات مهم دیگر در تهیه سقف کشسان آشپزخانه تهیه آن از مکان معتبر و نصب آن به وسیله ی افراد ماهر می باشد .

انواع سقف کشسان :

سقف کشسان دارای انواع بسیار زیادی می باشد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم :

سقف کشسان آینه ای :

این نوع از سقف کشسان که لاکر و براق نیز نامیده می شوند همانند آینه عمل می کنند و امکان نور پردازی در آن ها وجود ندارد و از این رو در اجرای این طرح باید به نور محیط و فضا اهمیت بیشتری داد شود.

سقف کشسان چاپی :

این نوع از سقف کشسان که سقف کاذب طرح آسمان و سقف کاذب تصویری و کهکشانی و … نیز نامیده می شوند و برای اجرای آن هر نوع طرح و تصویر را می توان بر روی پارچه چاپ نمود .

سقف کشسان مات یا ساتین :

این نوع از سقف کشسان نیز مانند مدل آینه ای ساده می باشد و طرح و تصویری ندارد و تنها تفاوت آن با مدل آینه ای قابلیت عبور نور از آن می باشد .

سقف کشسان ستاره ای :

در این نوع از سقف کشسان می توان به وسیله ی کریستال و فیبر نوری بر روی سقف کشسان ساده ، آینه ای یا مات یک آسمان زیبا و پر ستاره را برای آشپزخانه ها ایجاد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + شش =