سقف کشسان

دنیای مدرن امروز باعث شد تا مردم به دنبال راه کار هایی برای زیباتر شدن خانه هایشان شوند . سقف های کاذب همانطور که از نامشان مشخص هست از جمله ی روش های زیبا سازی سقف خانه ها می باشد که در انواع و اقسام و مدل های گوناگون  وجود دارند  که سقف کشسان نیز از جمله ی مدرنترین سقف های کاذبی می باشد که تولید شدند و دارای خواص و ویژگی های بارزی می باشند .

سقف کشسان از پارچه ای از جنس  PVC تولید می شوند و دارای قابلیت کشسانی می  باشند . سقف های کشسان با قابلیت کشسانی خود این امکان را فراهم می آورند که که با گرما دهی آن ها را در هر اندازه و قالبی که لازم باشد به اجرا در آورد . خاصیت کشسانی این نوع پارچه ها باعث شده که نام سقف کشسان برای این نوع سقف های کاذب گذارده شود . سقف های کشسان به دلیل طرح ها و تنوع و رنگ های زیادی که دارند از جمله ی محبوب ترین و پر کاربردترین سقف های کاذب به شمار می آیند و قابلیت جابه جایی و انتقال آن از سقفی به سقف دیگر کاربرد آن را یک بار مصرف نمی کند و می توان بار ها و بار ها از آن ها استفاده نمود و هنگام جابه جا کردن خانه ها آن را نیز به سقف خانه ی جدید برد . به طور کلی سقف های کشسان متشکل از دو مولفه می باشند که شامل پارچه ای از جنس  PVC و یک پروفیل می باشد که پارچه بر روی پروفیل سوار می شود . سقف های کشسان علاوه بر اجرا در سقف قابلیت اجرا شدن بر روی دیوار به عنوان دیوارپوش را نیز دارند که به آن دیوار کشسان گفته می شود . در سقف ها و دیوار های کشسان قابلیت نور پردازی وجود دارد که این ویژگی موجب زیباسازی چند برابر دکوراسیون و طراحی داخل منازل می شود .

جنس اجزای تشکیل دهنده ی سقف کشسان :

سقف های کشسان از پارچه ای تهیه می شوند که 90 درصد آن را   PVC و 5 درصد از آن را پلاستی سایزر و 5 درصد مابقی را افزودنی های مجاز تشکیل می دهند .  قابلیت کشسانی پارچه های سقف کشسان از 5 درصد پلاستی سایزر موجود در آن شکل می گیرد . ضخامت پارچه ی سقف کشسان چیزی مابین 0.8 تا 1 میلی متر می باشد که بسیار سبک و قابل حمل می باشد و  آسیبی به محیط زیست وارد نمی کنند و کاملا قابل بازیافت می باشد . وجود زینک اکساید  در افزودنی های این سقف ها موجب می شود تا این محصولات بهداشتی باشند و نابود کننده ی باکتری ها و قارچ ها باشند . سقف های کشسان ضد اشتعال   می باشند و  این به دلیل کلر فراوانی می باشد که در فرمولاسیون آن ها به کار برده می شود .

مزایای سقف کشسان :

سقف های کشسان دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که آن ها را از سایر سقف های کاذب متمایز کرده و بر محبوبیت آن ها افزوده است که در زیر به بخشی از ویژگی های بارز آن ها اشاره می کنیم :

  • سقف های کشسان این امکان را فراهم می آورند که هر طرح و رنگی را که مشتری می پسندد بر روی پارچه ی آن چاپ نمود .
  • سقف های کشسان قابلیت شستشویی دارند و می  توان به راحتی آن ها را نظافت کرد و همچنین نگهداری از آن ها بسیار آسان می باشد .
  • سقف های کشسان این امکان را ایجاد می کنند که بتوان آن ها را از سقف جدا نمود و به مکان دیگری انتقال داد .
  • سقف های کشسان دارای انواع مختلف با تنوع رنگی بالا متناسب با هر سلیقه ای می باشند .
  • سقف های کشسان ضد آب و رطوبت می باشند و در نتیجه آب آسیبی به بافت  آن ها وارد نمی کند .
  • این نوع از سقف های کاذب آنتی باکتریال می باشند و هیچ ضرری به محیط زیست وارد نمی کنند و قابلیت بازیافت شدن دارند .
  • سقف های کشسان نسوز می باشند و در مقابل آتش مقاوم می باشند .
  • سقف های کشسان ضد گرد و غبار بوده و دارای عمر بسیار بالایی نیز می باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سه =