سیستم نور پردازی آسمان مجازی

نحوه نور پردازی آسمان مجازی

انواع سیستم نورپردازی سقف کشسان

  • کریستال های سواروسکی: شاید دوست داشته باشید برای یک مکان ویژه سقفی شبیه آسمان شب با تک ستاره های ریز و درشت اجرا کنید. این مکان هرجایی که فکر کنید می تواند باشد. خواه اتاق خوابتان و خواه استخر و یا سقف یک مدرسه و مهدکودک ویژگی های مختلف سقف باریسول این امکان رامی دهد تا در هر جایی که بخواهید آن را اجرا کنید(برای مطالعه ویژگیهای آسمان مجازی به این قسمت بروید). کریستال های سواروسکی این امکان را برای شما فراهم می کنند و افکت های شبیه به ستاره را به نمای سقف های کشسان می دهند. این کریستال ها گرمایی به سقف نمی دهند و ضد رطوبت هستند. پس در استخرها و محیط های مرطوب به راحتی می توان از آنها استفاده کرد. علاوه بر این به دلیل استفاده از تعدادی زیادی کریستال میزان مصرف انرژی آنها نیز اهمیت فراوانی دارد. کریستال های سواروسکی میزان مصرف برق بسیار پایینی دارند.
  • فیبرهای نوری: فیبرهای نوری هنگامی که در سقف باریسول به کار می روند اصلا ظاهری شبیه به چراغ ندارند و بیشتر شبیه به تصویری از یک کهکشان با ستاره ها و سیاره های روشن و رنگارنگ هستند. این فیبرها به راحتی تعویض می شوند و مصرف برق کمی دارند و مانند کریستال ها در برابر رطوبت مقاوم هستند.
  • مهتابی های SMD: ترکیب این مهتابی ها و سقف های باریسول شفاف بیشتر برای مکان هایی که به نور زیاد اما با مصرف انرژی کم نیاز دارند استفاده می شود. بیمارستان ها، اتاق های انتظار، ادارات، سالن های همایش و نمایشگاه های ماشین عمده ترین مصرف کننده این سیستم های نورپردازی هستند. در این سیستم نورپردازی مهتابی ها در پشت سقف قرار می گیرند. هنگام استفاده از نور زیاد میزان دمای تولیدی توسط چراغ ها یکی از دغدغه های مهم افراد به حساب می آید زیرا چراغ هایی که دمای زیادی تولید می کنند نیاز به یک سیستم خنک کننده مانند اسپلیت ها دارند که در نتیجه میزان مصرف برق نیز افزایش می یابد. مهتابی های SMD گرمای کمی تولید می کنند و قیمت معقولی هم دارند.
  • لامپ های RGB: این لامپ ها در ترکیب با سقف های کشسان سفید موجب نورپردازی رنگارنگی در محیط می شوند. این لامپ ها نیز در پشت آسمان مجازی قرار می گیرند و فاصله بسیار کمی با آنها دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − یک =