مزایای آسمان مجازی

آسمان مجازی

امروزه سقف های کاذب تصویردار یا به عبارتی آسمان مجازی ایده ای نو و خلاق در عرصه دکوراسیون داخلی و معماری به شمار می آیند. سقف های کاذبی که نمادی از طبیعت و عناصر آن را در گوشه ای از خانه شما به نمایش در آورده و آرامش را به شما هدیه می دهند. از مزایای آسمان مجازی می توان برگشت به طبیعت جهت رسیدن به آرامش درونی را دانست که خواص درمانی زیادی را برای کاربران دارد. از دیگر ویژگی ها و مزایای آسمان مجازی نحوه ساخت آن می باشد که تنوع و زیبایی را برای شما ممکن می سازد. به طوری که سقف کشسان به دو دسته متحرک و ثابت تقسیم می شود. بر همین اساس نیز سقف متحرک  با توجه به نوع تایلی که در آن استفاده می شود به دو نوع سقف کلیک و شبکه ای دسته بندی می شود. نحوه ساختار سقف کشسان طوری است که می توان سقف هایی با شکل و فرم دلخواه ایجاد کرد . با این ویژگی حتی می توان شکل های حجمی و سه بعدی به وجود آورد. هم چنین امکان چاپ تصاویر با بالاترین کیفیت بر روی پارچه سقف کشسان از مزایای مهم آن به شمار می رود. شما می توانید از میان ۱۵۰ نوع رنگ و پس زمینه با انواع جنس پارچه شفاف،براق،مات و… سقف دلخواه خود را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب نوع پارچه و رنگ آن می توان تصویر دلخواه خود را به نصابان داد و توسط افرادی حرفه ای نصب گردد. تایل های آسمان مجازی به صورت شبکه بندی در کنار هم قرار می گیرند و سطحی یکسان و منظم را شکل می دهند.

آسمان مجازی
آسمان مجازی نیز به همان سقف کاذب های مشبک کناف با تصاویر طبیعت و آسمان گفته می شود. یک آسمان مجازی خوب با امکان نورپردازی فوق العاده منظره ای زیبا و دل نشین را برای خانه و سقف آن ایجاد می کند. ساختار سقف های کاذب تصویردار به گونه ای است که با استفاده از لامپ های LED یا فلورنست می توان نوری مناسب در سقف خانه خود ایجاد کرد. آسمان مجازی بخاطر زیبایی بی نظیری که در سقف مکان ها ایجاد می کند گزینه خوبی جهت استفاده در لابی هتل ها،بیمارستان ها،استخر ها،رستوران ها،مجتمع های مسکونی و… هستند. مزیت آسمان مجازی برای این اماکن علاوه بر زیبایی کاهش استرس و اضطراب نیز است . تجربه نشان داده است که نگاه مستقیم به عناصر طبیعت موجب تسکین روح و آرامش درونی در افراد می گردد که این امر در مکان هایی مثل بیمارستان ها و مراکز درمانی تاثیر خوبی در روند بهبود بیماران خواهد داشت.
از مزایای آسمان مجازی به قابلیت شست و شوی آن می توان اشاره نمود . تصاویر به کار رفته در آسمان های مجازی با دستگاه مخصوصی چاپ می شوند که کیفیت آن را بالا می برد و دسترسی به فضای پشت سقف کاذب تصویردار را ممکن می سازد.

مزایای آسمان مجازی

به طور کلی می توان موارد زیر را از مزایای اصلی آسمان مجازی بر شمرد که عبارتند از:
۱_قابلیت جابه جایی سقف کاذب
۲_ امکان تعمیر در سقف و رفع مشکل آن با دسترسی آسان به فضای پشت سقف کاذب
۳_سبک وزن و امکان حملی آسان
۴_قابلیت نصبی آسان و سریع
۵_مرغون به صرفه و اقتصادی بودن آسمان مجازی
۶_ایجاد آرامش درونی
۷_دارای خواص درمانی گوناگون و مهم
۸_ضدآب بودن
۹_ضد گرد و غبار
۱۰_خاصیت آنتی باکتریال
۱۱_قابلیت کشسانی
۱۲_قابلیت ترکیب با کناف
۱۳_ضد اشتعال (شعله ور نمی شود.)
۱۴_عدم ایجاد بار اضافی بر سقف ساختمان به دلیل سبک وزن بودن
۱۵_ تنوع در رنگ و نوع پارچه
و چندین مزیت دیگر که می توان برای آسمان مجازی با توجه نوع آن در نظر گرفت و از آن بهره برد.

طبق تحقیقات انجام گرفته در محیط هایی که در آن از عشق به طبیعت کمک گرفته شده عملکرد انسان بسیار رضایت بخش و موثر است. با کمتر شدن مرز بین ساختمان و فضای درونی خانه یا محل کار شما نوعی آرامش روحی مطلق به وجود می آید که موجب کاهش استرس،اضطراب می شود و همین امر کارایی و توانایی انسان را افزایش داده و نتایج بهتری را برای کار وی پدید می آورد. آرامشی که مسلما نقش مثبتی را ایفا خواهد کرد.

جهت مشاوره فنی با تیم سفیر اسکای در ارتباط باشید.

نویسنده: مهری رقمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سیزده =