مقاومت آسمان مجازی چقدر است؟

سقف باریسول

با افزایش استفاده از سقف های کشسان یا به عبارتی آسمان مجازی سوالات زیادی در رابطه با مقاومت این المان به وجود آمده است. مسئله مقاومت و با دوام بودن از مهم ترین ویژگی های یک محصول به شمار می رود. به همین خاطر سوال عده زیادی از خریداران آسمان مجازی میزان مقاومت آن است. یافتن پاسخ های درست و مناسب به شما کمک می کند تا سقف با کیفیت و با دوامی را خریداری کرده و برای مدت طولانی استفاده کنید.

سوالاتی از قبیل اینکه:

مقاومت آسمان مجازی تا چه حد است؟

آیا آسمان مجازی در برابر بار های وارده مقاوم است؟

یک سقف کشسان علاوه بر تحمل بارهای وارده در برابر اشیای تیز و برنده نیز مقاوم است؟

آسمان مجازی در برابر آتش سوزی تا چه میزان از خود مقاومت نشان می دهد؟

و ده ها سوالی که به صورت های مختلف می تواند پرسیده شود.

مفهوم کلمه کشسان

بارها شنیده اید که افراد به جای گفتن کلمه آسمان مجازی از سقف کشسان یا سقف باریسول استفاده می کنند. کلمه کشسان بیانگر صفات و ویژگی آسمان مجازی است. به طور کلی کلمه کشسان به عنوان یک صفت به انعطاف پذیری اشیا نسبت داده می شود ولی گاهی ممکن است که هر وسیله ای همانند سقف کشسان پذیرنده این صفت و ویژگی نباشد. منظور از انعطاف پذیر و کشسانی بودن چیزی خاصیت تغییر شکل آن با امکان برگشت به حالت اولیه اش است. کلمه کشسان بر گرفته از واژه کش است. همه ما نیز ذهنیت روشنی از کش و ویژگی اش داریم. کش با هر بار کشیدگی توانایی بازگشت به حالت و ماهیت اولیه خود را دارد. حالت الاستیک و ارتجاعی بودن سقف , آن را به هنگام وقایعی هم چون زلزله مقاوم تر کرده و سبک وزنی آن باعث آسیب کمتری به افراد و اشیای زیرین خواهد شد. در آزمایشات انجام شده نیز با استفاده از دستگاه های صنعتی سشوار مانند با کشاندن پهنای سقف امکان بازگشت آن به حالت اولیه به نمایش در می آید؛ اما در صورتی که ما از کلمه کشسان به عنوان صفت برای اشیا دیگر استفاده کنیم در واقع ویژگی های منحصر به فردی را به آن نسبت می دهیم؛ مثلا لباس کشسان، چرخ کشسان، روکش کشسان و بالاخره سقف کشسان که خصوصیاتی فراتر از یک سقف معمولی دارا است. همین صفت آن را از سقف های کاذب و سقف های دیگر متمایز کرده است.

میزان مقاومت آسمان مجازی تا چه حد است؟

به طور میانگین آسمان مجازی تحمل ضربه و بار در حدود ۱۸۰ کیلوگرم بر متر مربع را دارد. وارد شدن این میزان ضربه و بار بر سقف کشسان هیچ گونه آسیبی به آن نمی رساند. هم چنین خصوصیت کشسانی سقف , آن را بدون تغییر به حالت اولیه بر می گرداند. مقاومت آسمان مجازی (سقف کشسان، باریسول) باعث ماندگاری و استفاده بالای آن شده است.

آسمان مجازی در برابر اشیای تیز و برنده مقاوم است؟

جواب این سوال , خیر است. چرا که سقف کشسان فقط توانایی مقاومت در برابر ضربه و بارهای وارده را دارد. اگر بخواهید با اشیای برنده و تیز مانند چاقو دوام سقف را مورد سنجش قرار دهید، سقف کشسان شما آسیب خواهد دید و مورد استفاده نخواهد بود. پارگی آسمان مجازی برای شما مشکل ساز شده و کیفیت محصول از بین خواهد رفت.

دوام و مقاوم بودن آسمان مجازی در برابر آتش سوزی چقدر است؟

بسیاری عدم اشتعال سقف کشسان را با عدم آتش سوزی اشتباه یا یکسان در نظر می گیرند. در حالی که عدم اشتعال بودن وسیله یا جنسی به معنای عدم شعله ور شدن آن است. آسمان مجازی نیز به علت عدم اشتعال فقط از گسترش آتش سوزی در فضا جلوگیری می کند. پس سقف کشسان دچار آتش سوزی می شود ولی موجب شعله ور شدن آن نمی شود.
در این ویدیو به طور کامل می توانید مقاومت آسمان مجازی در برار بار ها و ضربات را مشاهده کنید و از خرید سقف باریسول اطمینان حاصل فرمایید. سقف باریسول محصول کشور فرانسه است. تیم متخصص سفیر اسکای با سال ها تجربه و تخصص خود شما را در جهت انتخاب سقفی مناسب و با کیفیت راهنمایی می کنند.
برای بهره مندی از مشاوره تیم سفیر اسکای, می توانید تماس حاصل فرموده و سوالات خود را مطرح سازید.

نویسنده: مهری رقمی

One thought on “مقاومت آسمان مجازی چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =