چرا سقف های کشسان آسمان مجازی جزو ایمن ترین سقف ها هستند؟

آسمان مجازی

آسمان مجازی به عنوان فناوری روز در معماری کاربرد و جایگاه بسیار مهمی را در بین اغلب مردم جهت چیدمان داخلی فضاها به دست آورده است. از جمله ویژگی های بارز و اصلی سقف کشسان ایمن بودن آن  است که در این مقاله سعی شده است به ده خصوصیت برتر آسمان مجازی پرداخته شود. برای درک بهتر این موضوع کناف با آسمان مجازی مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته است.

 چرا آسمان مجازی می تواند گزینه مناسبی برای سقف خانه شما باشد؟

دلایل عمده ای در ایمن بودن سقف کشسان یا به عبارت دیگر سقف باریسول  تاثیرگذار هستند که عبارتند از:

۱ _وزن خیلی کم آسمان مجازی نسبت به کناف

کناف از فناوری ها و مصالح قدیمی معماری است که از کامپوزیت ها تهیه می شوند.  در نتیجه کناف وزن زیادی نسبت به سقف باریسول دارد.  دلیل اصلی سبک وزن بودن سقف های کشسان  نبود حجم داخلی است. هم چنین سقف کشسان با ضخامت یک سانتی متر قابلیت کاربرد دارد ولی در سقف های کاذب دیگر چنین چیزی ممکن نیست.

۲ _تکنولوژی به  روز در ساخت سقف کشسان

کناف به ادامه روش های ساخت و ساز قدیمی در فضای ساختمان اطلاق می شود ولی آسمان مجازی به صورت پیش ساخته و از قبل در کارخانه ساخته می شود.  این دو از لحاظ فناوری با هم قابل قیاس نیستند.  به هنگام نصب کناف مسئله رنگ آمیزی آن نیز مطرح می شود ولی در نصب باریسول فقط محل نصب مهم است.

۳ _تمیز و عاری از هر گونه ضایعات بودن سقف کشسان

برعکس کناف سقف کشسان باریسول بسیار تمیز و عاری از هر گونه  نخاله و ضایعات است. حتی نحوه نصب این نوع سقف کاذب محیط را آلوده و کثیف نمی کند. این در حالی است که شما باید برای نصب کناف اثاثیه منزلتان را جمع کرده و باید  مانند نقاشی ساختمان اقدام کنید.

آسمان مجازی

۴  _سقف کشسان باریسول با محیط زیست هم سازگار است.

جنس نگهدارنده های آسمان مجازی از آلومینیوم بسیار ظریف و سبک است. جنس پارچه سقف pvc قابل بازیافت است. در صورتی که کناف ها از کامپوزیت یا گچ ساخته می شوند و پس از تخریب به زباله تبدیل می گردند.

۵_ سقف های کشسان آسمان مجازی جزو ایمن ترین سقف ها هستند.

سبک وزن بودن سقف کشسان باعث کاهش صدمات و خطرات  به هنگام حوادث غیر مترقبه می شود و همین نشان از ایمن بودن آن است. آسمان مجازی ضد اشتعال است و در زمان آتش شوزی منقبض شده و جمع می شود. در این در صورتی است که کناف ها  در زمان وقوع زلزله و آتش سوزی خرد شده و پایین می ریزند.

۶ _نصب آسان سقف های باریسول

کناف ها در فضای ساختمان نیاز به رنگ آمیزی نیز دارند ولی آسمان مجازی فقط نصب می شود. تجهیزات لازم برای نصب کشسان ها از پیش تهیه شده و نیازی به تغییر در سقف محیط نیست. این مسائل باعث افزایش سرعت ۱۰ برابری نصب و کاهش هزینه ها می شود.

۷_ دارای انعطاف پذیری بالا در برابر برجستگی ها و خمیدگی ها

نام گذاری سقف های باریسول به عنوان سقف های کشسان به علت خاصیت کششی در آن ها است.  با توجه به همین خصوصیت آسمان های مجازی درصد بالایی از انعطاف پذیری را نسبت به سایر سقف های کاذب برخوردارند.  زمانی که  سقف شما دارای شیب،عمق یا خمیدگی باشد این ویژگی اهمیت پیدا می کند.

۸_نورپردازی فوق العاده در سقف های کشسان

آسمان مجازی تنها سقفی است که قابلیت عبور و فیلتر کردن  نورهای طبیعی و مصنوعی را دارد.  در کناف ها نورپردازی به صورت خارجی و از بیرون انجام می شود ولی در باریسول  با پنهان کردن منبع نور است.

۹ _آسمان مجازی را جابه جا کنید.

کناف ها به هیچ عنوان از سقف جدا نمی شوند و در صورت انجام این کار تخریب می شوند. ولی سقف کشسان می تواند بنا به خواسته شما و تغییر مکان و چیدمان جابه جا شود.

۱۰ _تصاویر دلخواه و آرامش بخش را بر سقف خانه خود به تماشا در بیاورید

قابلیت چاپ تصویر در کناف بسیار سخت است ولی در آسمان مجازی این امکان به راحتی اجرا می شود.

علاوه بر انتخاب ایمنی سقف خانه خود تمامی مزایای ذکر شده را با خرید آسمان مجازی را نیز انتخاب کرده اید.

برای بهره مندی از مشاوره تیم سفیر اسکای, می توانید تماس حاصل فرموده و سوالات خود را مطرح سازید.

نویسنده:مهری رقمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − نه =