کاربرد آسمان مجازی

کاربرد آسمان مجازی

کاربردهای سقف کشسان

  • منازل: اوج طراحی های محیطی را می توان در منازل یافت. انسان ها همیشه تلاش می کنند محیط زندگی خود را زیبا جلوه دهند. در میان پوشش کف و دیوارها همواره مورد توجه آنها بوده اما این به تنهایی کافی نیست. استفاده از یک سقف ساده در کنار کفپوش های زیبا و دیوارپوش های خیره کننده یک جلوه آشفته و ناهماهنگ را ایجاد می کند. همچنین گاهی استفاده از سقف های گچ کاری شده هزینه های زیادی به دوش افراد می گذارد. در میان سقف های کشسان راه حل خوبی برای زیباسازی محیط همراه با قیمت مقرون به صرفه هستند.

امکان هرگونه نورپردازی( برای مطالعه سیستم نور پردازی سقف باریسول به این صفحه مراجعه کنید)، طرح و رنگ های متنوع، قابلیت چاپ تصاویر مورد علاقه مشتریان همگی موجب می شوند تا آسمان مجازی محبوبیت زیادی داشته باشند. همچنین تمام سیستم هایی که بر روی سقف های معمولی نصب می شوند مانند لوسترها، اسپیکرها، سنسورها، فن ها و پنکه و آب پاش های آتشنشانی همگی بر روی سقف های کشسان نیز قابل اجزا هستند(شیوه نصب آسمان مجازی در این صفحه قرار دارد) .

سقف های کشسان به دلیل سبکی در کاهش وزن ساختمان ها تاثیر زیادی دارند و خطرات ریزش آوار را در هنگام زمین لرزه کاهش می دهند.

  • بیمارستان ها: به دلیل مقاومت سقف های کشسان در برابر آب، کلر، بخارهای گازهایی مانند فرمال، اتر و تری کلرواتیلن می توان از آنها به راحتی در محیط های بهداشتی و درمانی مانند بیمارستان ها و آزمایشگاه ها استفاده کرد. همچنین آنتی باکتریال بودن این سقف ها مزیت دیگری است که آنها را برای مکان هایی مانند اتاق های عمل مناسب کرده است.

عامل دیگری که باعث استفاده از سقف باریسول در بیمارستان ها می شود بحثی روانشناسی است. افرادی که به بیمارستان مراجعه می کنند معمولا به دلیل بیماری خود یا نزدیکانشان دچار استرس و نگرانی هستند. سقف های کشسان با نورپردازی آرام و دلنشین به همراه تصاویر ارامش بخشی که بر روی خود دارند می توانند کمی از این تشویش بکاهند. مشکل زمانی بیشتر نمایان می شود که افراد در طی پروسه درمانی مانند عکس برداری یا سی تی اسکن ترس زیادی از خود بروز می دهند. معمولا اگر در این بخش ها از سقف هایی با تصاویر آسمان و یا درخت استفاده شود این ترس جای خود را به کنجکاوی می دهد و ذهن و چشم افراد را به خود مشغول می کند. در بیمارستان هایی که اتاق مخصوص کودکان دارند نیز اجرای تصاویر کودکانه بر روی این سقف ها که با تخیل خردسالان آمیخته باشد نقش زیادی در آرامش آنها خواهد داشت.

  • استخرها: شنا در آب و شنیدن صدای آن علاوه بر کاهش دردهای مفصلی به انسان ها آرامش می دهد. معمولا افراد دوست دارند چیزهایی که به آنها علاقه دارند اما در رابطه با آنها تجربه اش ای ندارند را تصور کنند. در واقع شنا در استخر ها به نوعی یک تجربه مجازی از شنا در دریای آزاد را به انسان ها می دهد. حال تصور کنید که در هنگام شنا در یک استخر تصویر بالای سر شما آسمان آبی و یا پر ستاره باشد. مطمئنا تصور لذت بخشیست! سقف های کشسان این تصور را برای شما به واقعیت تبدیل می کنند. استفاده از سقف های پرینتی با تصاویر آسمان و یا سقف هایی با نورپردازی فیبر نوری دقیقا نقش یک آسمان واقعی را برای شما ایفا می کند و موجب آرامش بیشتر می شود. علاوه بر این، صاحبان استخرهای سرپوشیده نیز از اجرای این سقف ها راضی خواهند بود زیرا مشتریانشان میل دارند زمان بیشتری را در آب بگذرانند.
  • نمایشگاه های ماشین و سالن های همایش: این مکان ها معمولا نیاز به نور زیادی دارند. به این منظور می توان از سقف های ترنسلوسید با نورپردازی LED و یا لامپ های CMD استفاده کرد. این نورپردازی موجب ایجاد یک روشنایی یک دست در تمام نقاط می شود
  • شهربازی های سرپوشیده و مجتمع های تجاری: انسان ها معمولا در هتگام خرید نشاط و هیجان زیادی دارند. اگر بتوان به لحاظ روانی این نشاط را در افراد حفظ کرد می توان امیدوار بود که تا جایی که جیبشان اجازه دهد به خرید ادامه دهند. اجرای موسیقی و یا پوشش کف و دیوار مناسب تنها بخشی از تلاشی است که می توانید برای اینکار انجام دهید. نورپردازی رنگارنگ با استفاده از سقف های کشسان می تواند این تلاش را کامل کند و مشتریان و بازدیدکنندگان را حسابی به خود مشغول نگاه دارد و خستگی را از آنها گرفته و در آنها نشاط ایجاد کند. در اجرای سقف های کشسان باریسول هیچ محدودیتی ندارید و می توانید هر طرحی را خواه طبیعی و خواه تخیلی را پیاده سازی کنید.
  • اتاق خواب ها: ما معمولا در اتاق های خود به دنبال آرامش هستیم، در واقع هر زمان هم از تشویش و استرس فرار می کنیم برای تنها بودن معمولا به اتاق های خود پناه می بریم و احتمالا هیچ چیز به اندازه یک سقف با آسمانی پر ستاره اتاق شما را زیبا و آرامشبخش نمی کند. انگار که اصلا سقفی در بالای سر خود ندارید. هنگامی که سقف های کشسان با نورپردازی فیبرهای نوری در یک اتاق خواب اجرا شود طرحی شبیه به یک کهکشان را در بالای سر خود خواهید دید. به نظر می رسد اگر از این تخیلات در اجرای سقف اتاق خود استفاده کنید دیگر از آن خارج نخواهید شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − 1 =