7 راهکار استفاده به جا از آسمان مجازی در ساختمان‌ها

آسمان مجازی

7 راهکار استفاده به جا از آسمان مجازی در ساختمان‌ها

به نظر شما چرا باید این مقاله را مطالعه کنید؟ یا علت استفاده از آسمان مجازی در دکوراسیون خانه چیست؟

شاید شما هم تا به حال اسم آسمان مجازی را شنیده باشید و با انجام یک سری جست و جو در صفحه‌ی مجازی، طرح‌ها و شکل‌های آن را مشاهده کرده باشید و تصمیم به تهیه‌ی آن کرده باشید. در این مقاله قصد داریم چندین راهکار استفاده از آسمان مجازی را برای شما شرح دهیم.

  1.  آسمان مجازی به جای سقف کاذب

اگر شما هم از آن سری افراد هستید که از سقف سفید و ساده ساختمان خود خسته شده اید، میتوانید از سقف کشسان به جای سقف کاذب استفاده کنید. حتما در بیشتر ساختمان‌ها دیده اید که وجود یک سری تأسیسات، عایق صوتی، سازه‌های سبک در سقف باعث استفاده از سقف کاذب می‌شود تا از دیده شدن احتمالی آن‌ها  جلوگیری شود. شما میتوانید از آسمان مجازی به عنوان سقف دوم آپارتمان یا خانه خود استفاده کنید تا آرامش خاصی به محل استراحت شما ببخشد.

  1.  استفاده از نورپردازی در سقف آسمان مجازی

آسمان مجازی نسل جدید سقف کاذب است که با انواع دیگر سقف کاذب و در کنار آن‌ها کاربرد دارد. یکی از عوامل موثر در طبیعی جلوه دادن این نوع سقف، استفاده از نورپردازی مناسب در آن است.نورپردازی (انواع نور پردازی سقف باریسول)در این مدل سقف از سه نوع المان است که نور مطلوبی را در فضا انتشار می‌کنند که عبارتند از:

  1. نورپردازی با استفاده از لامپ های FPL
  2. نورپردازی با استفاده از لامپ های T4 و T5
  3. نورپردازی با استفاده از LED

البته این را در نظر داشته باشید که این نورپردازی‌‎ها به درخواست و سلیقه مدنظر شما نصب خواهند شد.  استفاده از این المان در آسمان مجازی، باعث هر چه بیشتر جلوه دادن نمای این آسمان مجازی خواهد بود.

  1.  سازه در آسمان مجازی

بعد از انتخاب نورپرداز، سازه اهمیت بسیاری دارد. البته سازه در تعداد نوع، متنوع است. بدین صورت که محیط مورد نظر با انواع موجود سقف کاذب دکور گردیده و فقط در فضایی که سقف کشسان اجرا خواهد شد از سازه سپری با ابعاد قابل اجرا (۳۰×۳۰ ، ۶۰×۶۰ ، ۶۰×۱۲۰) استفاده می کنیم.  باید توجه داشته باشید که ابعاد در همین اندازه‌ها باشد. البته این را نیز در نظر داشته باشید که شما می‌توانید اطراف این سازه‌ها را با استفاده از چراغ‌های کوچک تزئین نمایید تا تایل میان سازه جلوه بیشتری در فضا ایجاد کند.

حالا فقط تایل های آسمان مجازی را باید انتخاب کنیم تا آسمان مورد علاقه خود را بالای سرمان داشته باشیم.

  1. تایل مناسب در دکوراسیون خانه

حتما با خود فکر می‌کنید که منظور از تایل چیست؟ تایل صفحه‌ای است که روی سازه‌ها نصب می‌شود. به نوعی می‌توان گفت بهترین مزیت سقف باریسول، استفاده از تایل‌های متنوع است. به این صورت که روی تایل های آن تصاویر بسیار با کیفیتی که ترکیبی است از آسمان با المان های طبیعی مثل ابر، درخت، پرندگان، دریا و حتی المان های غیر طبیعی(مثل هواپیما ، بالن و ….)، مطابق با سلیقه مشتری و با توجه به طرح های موجود روی تایل ها چاپ می گردد.

  1. شناخت زیبایی‌ها با استفاده از آسمان مجازی

ارزشهای اخلاقی یا شناخت زیبایی‌‎های رنگ را می توان در 3 عنوان قرار داد که عبارتند از:

1) زیبایی‌های بصری رنگ

2) زیبایی‌های حسی رنگ

3)زیبای‌های سمبولیک رنگ

شما می‌توانید با استفاده از تصاویر طبیعی با رنگ بندی متفاوت در آسمان مجازی خانه خود، زیبایی‌ها و ارزش رنگ‎ها را بیش از پیش بدانید. شاید تا به حال به هنصر خاص رنگ توجه نکرده باشید ولی زیبایی آسمان مجازی، در رنگ آن است.

  1. آسمان مجازی و ارتباط آن با آرامش روحی و روانی

زندگی در محیط های شلوغ و آلوده شهری تاثیر بسیار زیادی در کاهش آرامش روحی و روانی افراد دارد، بنابراین استفاده از عناصری که از آثار مخرب این زندگی پر هیاهو بکاهد امری ضروری است.

بر همین اساس اگر طالب یک محیط پر آرامش هستید، از آسمان مجازی در سقف منزل خود، حتما استفاده کنید.

همین که هنگام استراحت، چشم شما به مناظر طبیعی یا تصویر دلخواهتان برخورد کند، ناخودآگاه احساس آرامش عجیبی به شما منتقل خواهد شد.

  1. موارد استفاده از آسمان مجازی

شما می‌توانید از آسمان مجازی در مکان‌هایی مانند مهدکودک‌ها، بیمارستان‎‌ها، محیط‌های درمانی،اتاق خواب و… استفاده کنید.

تصاویر نمایش داده شده در این آسمان باعث می‌شود اضطراب وارد شده به افراد را تا حد بسیار زیادی کاهش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − شش =