سوالات متداول

1آیا تفاوتی بین آسمان مجازی،سقف کشسان و سقف باریسول وجود دارد؟
هیچ تفاوتی بین آسمان مجازی ، سقف کشسان و سقف باریسول وجود ندارد.باریسول یک برند فرانسوی است و به این نام مشهور شده است و آسمان مجازی و سقف کشسان نام هایی هستند که در ایران رواج پیدا کرده اند که در واقع همان جنس و همان سیستم نصب و چاپ را دارند که از کشور های مثل آلمان ، اتریش و چین وارد ایران شده اند.
2آیا نصب آسمان مجازی محدودیت مکانی دارد؟
آسمان مجازی  یا همان سقف کشسان) سقف باریسول) را ذر همه جای منزل یا محل کار که امکان نورپردازی را داشته باشد می توان نصب کرد،فقط در جاهایی که سقف پایین تر باشد امکان نصب به علت نورپردازی و عمق دادن حداقل 15 سانت متری تا سطح سقف کشسان وجود ندارد.
3برای نصب سقف کشسان تقریبا چقدر زمان نیاز است؟
برای نصب آسمان مجازی به ابعاد 3*2 در حدود سه ساعت زمان نیاز است.البته این زمان شامل نورپردازی و سیمکشی نمی باشد،فقط زیر کاری و نصب پروفیل و چسب کاری جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار و حشرات به داخل کار و نصب طرح موجود بروی سقف می باشد.
4جنس آسمان مجازی از چیست؟
جنسسقف کشسان  از نوعی PVC غیر قابل اشتعال بوده که قابلیت های فوق العاده ای از جمله آنتی باکتریال بودن ، دافع گرد و غبار بودن(به علت نانو بودن جنس سقف کشسان  ) ، تحمل بار 180 کیلو گرم در هر متر مربع و مخصوص مکان های مثل رستوران ، بیملرستان ، استخر و ... می باشد.
5آیا برای نورپردازی آسمان مجازی انرژی الکتریکی زیادی استفاده می شود؟
برای نورپردازی آسمان مجازی از LED استفاده می شود که تنوع آن در بازار زیاد است و مقدار مصرف آن ها در کل به ازای هر متر طول 2 آمپر می باشد و با این حساب کاری به اندازه 3*2 متر به 3 متر LED نیاز دارد که مصرف آن نیز از یک لامپ 100 وات کم تر می باشد.
6امکان تغییر تصویر آسمان مجازی وجود دارد؟
سقف باریسول محدودیت باز و بسته شدن ندارد و فقط دقت در کار نیاز است تا PVC کار آسیب ندیده و سوراخ نشود ، البته برای تغییر تصویر حتما باید جداگانه و مجزا از طرح اولی، انتخاب و چاپ شود که به مراتب هزینه بر نیز خواهد بود.
7برای نصب سقف باریسول به زیر سازی خاصی نیاز است؟
برای نصب آسمان مجازی هیچ نوع زیر سازی نیاز نیست ولی بهترین کار ها در محل های انجام می شود که با کناف و به صورت طرح های خاص و ابعاد منظم طراحی و اجرا شده است.
8برای نظافت آسمان مجازی از مواد پاک کننده ی خاصی استفاده می شود؟
برای نظافت آسمان مجازی هیچ نوع ماده شیمیایی و پاک کننده ای نیاز نیست زیرا جنس این از PVC نانو می باشد که دافع گرد و غبار است.
9آیا آسمان مجازی ، سقف کشسان و سقف باریسول قابل شست و شو است؟
آسمان مجازی  و سقف کشسان می توان با آب تمیز کرد ولی بهتر است از دستمال نم جهت پاک کردن لکه های احتمالی استفاده کرد.
10آیا نصب سقف باریسول در هر ابعادی ممکن است؟
نصبسقف کشسان از ابعاد 10*10 گرفته تا ابعاد1000*500 سانتی متر قابل اجرا است چون بزرگ ترین عرض موجود سقف کشسان 5 متر با طول 100 متر می باشد.
11آیا آسمان مجازی ، سقف کشسان و سقف باریسول قابلیت جا به جایی را دارد؟
آسمان مجازی  و سقف کشسان چون برحسب محل و ابعاد های خاص تولید می شود نمی توان آن را جا به جا کرد مگر اینکه به محلی که جا به جا می شود دقیقا به همان اندازه و متراژ محل قبلی باشد در این صورت جا به جایی انجام می شود.
12مقاومت آسمان مجازی تا چه حد است؟
مقاومت آسمان مجازی  در مقابل ضربه و بار 180 کیلو گرم در متر مربع می باشد ولی به هیچ عنوان در مقابل ضربه های نوک تیز مثل چاقو و پیج گوشتی مقاومت ندارد و پاره می شود.
13آیا تصویر دلخواه بر روی آسمان مجازی نصب می شود؟
چاپ تصویر ، آرم و هر چیز دیگر بر روی سقف باریسول است در صورتی که طرح و تصویر از لحاظ چاپ کیفیت لازم را داشته باشد و برای تصاویر بهتر و با کیفیت از سایت شاتر استورک استفاده می شود.