راهنمایی درباره آسمان مجازی

آسمان مجازی

آسمان مجازی در معماری امروزی فناوری شناخته شده ای است که جایگاه ویژه ای در زمینه دکوراسیون داخلی به دست آورده است. این تکنولوژی از لحاظ مدرن بودن و جذابیت توانسته محبوبیت بسیاری برای خود کسب کند. همین محبوبیت کاربرد فراوان آن در محیط های کاری و خانگی را سبب شده است. تکنولوژی به روزی که آسمانی صاف، اگر بخواهید ابری یا آفتابی و یا اصلا دلتان کهکشان، گل و بلبل و… بخواهد را به راحتی مهمان محیط سر بسته شما می کند.

آشنایی با آسمان مجازی

امروزه کمتر کسی را می توان یافت که با آسمان مجازی آشنایی نداشته باشد. به طور کلی افراد مختلفی کم و بیش نسبت به این ایده نوین دنیای معماری شناخت دارند. بسیاری از شناخت ها تا حد نحوه کاربرد آسمان مجازی و ویژگی های سقف کشسان هست. شناخت بیشتر شما را در خرید و انتخاب سقف کشسان مناسب راهنمایی خواهد کرد.

راهنمایی درباره آسمان مجازی

سقف کشسان از انواع سقف های کاذب به شمار می رود. نحوه نصب آسمان مجازی در اندازه تایل های تاثیر گذار است. تایل ها در ابعاد ۳۰×۳۰،60×۶۰ و ۱۲۰×۶۰ تهیه و آماده اجرا می شوند. تهیه سازی این تایل ها توسط متخصصان نورپردازی و الکترونیک انجام می گیرد.

انواع سقف کشسان

از ویژگی های بازر سقف کشسان امکان نورپردازی منحصر به فرد آن است. قابلیت نورپردازی آسمان مجازی آن را به جلوه ای زیبا در سقف خانه یا محل کار شما تبدیل می کند. آسمان مجازی تاثیر زیادی بر آرامش افراد می گذارد. از دلایل ایجاد آرامش بهره گیری از عناصر طبیعت است. حال شما فرض کنید این عنصر انتخابی شما نمایی روشن داشته و محیط سقف دار مکان مورد نظرتان را پر نور و جذاب نیز بکند. قطع به یقین دیدن منظره ای جذاب با نورپردازی مناسب آرامش زیادی را برای شما در پی خواهد داشت. برای راه اندازی سیستم نورپردازی بهتر است آن را به متخصصین آن بسپارید. روشنایی هماهنگ و خیره کننده تصویر آسمان مجازی احساس بی نظیری به بیننده می دهد.
آسمان مجازی با توجه به سیستم نوردهی back light در دو نوع مختلف تولید می شوند که قیمت حدود ۲۰ هزار تومان برای هر تایل اختلاف دارد:

۱_استفاده از لامپ های فلورسنت در نوردهی آسمان مجازی

برای ایجاد نوردهی منظم و هماهنگ در تمام نقاط تایل ها در مقابل لامپ های فلورسنت یک لایه پلکسی گلاس مات به کار برده می شود.

مزایا و خصوصیات به کارگیری لامپ های فلورسنت در نوردهی آسمان مجازی
۱_امکان نصب مانند تایل های انواع سقف کاذب مشبک به فاصله بیش از ۳۰ سانتی متر بین سقف کاذب و سقف اصلی وجود دارد.
۲_بهره مند شدن از کیفیت بسیار بالا در طراحی
۳_قیمت کمتر تایل های تولیده نسبت به سایر
۴_دوام و مقاومت بالا

۲_نوردهی با استفاده از لامپ های LED

در این نوع سیستم نوردهی از صفحات LED به جای لامپ های فلورسنت استفاده می شود. در این صورت ضخامت نهایی تایل کاهش یافته و سیستم هیچ گونه تابش UV نیز ندارد.

سقف کشسان

مزایا و ویژگی های بهره گیری از لامپ های LED در آسمان مجازی

۱_مقاومت بالا
۲_عدم تولید تابش پرتوهای مضر UV
۳_کیفیت بسیار زیاد در چاپ تصاویر و طراحی
۴_قابلیت نصب در فاصله های بسیار کم در حدود ۸ سانتی متر مابین سقف کاذب و سقف اصلی
۵_طول عمر زیاد که در حدود ۵۰_ ۶۰ هزار ساعت است.
۶_بازده نوری بالا که ما بین ۷۴_۱۲۰ لومن بر وات است.
لامپ های دیگر دارای بازدهی نور به میزان ۱۰_۸۵ لومن بر وات هستند.
۷_محدودیت برای خاموش و روشن کردن لامپ های LED وجود ندارد و می توان میلیون بار این کار را انجام داد.
۸_امکان تنظیم زاویه تابش
در صفحات LED نور به طور یکسان و در همه جهات انتشار نمی یابد و به همین خاطر با کمک لنزهای موجود می توان زوایای دلخواه نوری را به صورت کامل کنترل کرد.
۹_عدم کاهش نور
تمامی لامپ ها بعد از گذشت زمان دچار افت شدید نور می شوند ولی لامپ های LED چنین ایرادی ندارند.
۱۰_قابلیت تغذیه با جریان های AC و DC با مصرف کم
لامپ های LED از باطری یا منابع خورشیدی برای تامین نیروی خود می توانند استفاده کنند.
لازم به ذکر است آسمان مجازی سطحی ضد آب داشته و قابل شست و شو می باشد. جنس سقف کشسان از PVC است. برای راهنمایی درباره آسمان مجازی، بررسی و آشنایی بیشتر به مقاله های (جنس آسمان مجازی، مقاومت آسمان مجازی چقدر است) نیز مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و بهتر با مشاوران سفیر اسکای تماس حاصل فرمایید و تمامی سوالات و مشکلات خود را مطرح نمایید.

نویسنده: مهری رقمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یک =